تربیت نیروی انسانی راديو اماتور

تبلیغات

تبلیغات

موضوعات

موضوعات

جستجو

جستجو

پیوندهای روزانه

پیوندهای روزانه

لینک دوستان

لینک دوستان

صفحات جانبی

صفحات جانبی

امکانات جانبی

امکانات جانبی

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 3703
بازدید دیروز : 2168
بازدید هفته : 21220
بازدید ماه : 29831
بازدید کل : 1325630
تعداد مطالب : 673
تعداد نظرات : 119
تعداد آنلاین : 1

تربیت نیروی انسانی راديو اماتور

 

تربیت نیروی انسانی
: تربيت نيروي انساني 
2: بسترسازي براي نوآوري در الكترونيك 
3: ارتباطات اضطراري 
4: سرگرمي 

در كشورهاي پيشرفته فعاليت راديوآماتوري براي دولت‌ها از ارزش زيادي برخوردار است بطوريكه مثلا در كشور شوروي فعاليت راديوآماتوري وابسته به فدراسيون ورزش مي‌باشد. از نظر آنها كسي كه بتواند يك ايستگاه راديوئي را خوب اداره كند مثلا بتواند سريع پيغامها را ارسال و دريافت كند مانند يك دونده سريع است كه ميتواند در اثر ورزش و با تمرين پيغامها را ارسال كند و بايد براي طي مراحل مختلف امتحان بدهد كه اين مراحل شامل ساخت وسيله مخابراتي و ارتباط با تعدادي از كشورهاي جهان مي‌باشد. در كشورهاي ديگر با تشكيل انجمن‌هاي راديوآماتوري و دادن جوائز باعث فعاليت انجمن‌ها مي‌شوند. 

فعاليت راديوآماتوري در كشورهاي پيشرفته با تشكيل انجمنهاي راديوآماتوري باعث گسترش فعاليت عده زيادي از جوانان در امر مخابرات و الكترونيك مي‌شود. ابن انجمن‌ها با دادن آموزش به جوانان و افراد علاقمند به مخابرات عده زيادي را در علوم مخابرات و الكترونيك تربيت ميكنند. اين افراد با ساخت وسائل مخابراتي و آزمايش آنها در خانه‌هاي خود تجربياتي كسب مي‌كنند كه اين تجربيات در صنايع بكار رفته و باعث پيشرفت مملكت مي‌شود و از طرفي صنايع با استفاده از تجربيات و ايده‌هاي اين افراد به ابداع و ساخت وسائل جديدي در صنعت نائل مي‌شوند. اين چرخه فعاليت راديوآماتورها كه به نفع دولت و صنايع است باعث مي‌شود كه هر ساله عده زيادي از افراد كشور بخصوص جوان‌ها كه آموزش فني ديده‌اند وارد بازار كار شوند و اين امر باعث مي‌شود تا دولت و صنايع بدون اينكه مخارجي براي آموزش آنها صرف كنند از اين افراد آموزش ديده استفاده نمايند. 

به طور خلاصه با فعاليت راديوآماتوري نه تنها اين افراد وقت اضافي خودشان را صرف امور فني مي‌كنند بلكه با فعاليت راديوآماتوري در كشور ميتوان افرادي را هر ساله بدون داشتن بار مالي براي دولت و بخش خصوصي صنايع تربيت كرد. 

همانطور كه گذشته نشان داده راديوآماتورها با فعاليت‌هاي فني و تجربيات و تحقيقات خودشان باعث ابداع و نوآوري‌هاي جديد در علوم مخابراتي، بخصوص در صنايع مخابراتي شده‌اند مانند بهره‌برداري از موج كوتاه و يا استفاده وابداع طريقه ارتباطي SSB، تلفن همراه، اينترنت و همچنين با پرتاب بيش از 60 ماهواره كه تماماً بوسيله راديوآماتورها سرمايه‌گذاري، ساخته و مورد بهره‌بردادري قرار گرفته است وديگر فعاليت‌هايي كه در اين خلاصه نمي‌گنجد. 
راديوآماتورها با مطالعه در انواع طريقه‌هاي ارتباطي از فضا و بلعكس و نحوه انتشار امواج، بخصوص سخت‌افزارها و نرم‌افزارهائي كه جهت بهره‌وري هر چه بيشتر از ارتباطات بوسيله ماهواره انجام مي‌دهند و با تجربياتي كه از اين طريق بدست آورده‌اند موفق به ساخت ايستگاه‌هاي تمام اتوماتيك زميني و ايستگاه‌هاي راديوآماتوري كنترل ماهواره و پروتكل ارتباطي معرف اينترنت AX25 كه از ابداعات راديوآماتورها مي‌باشد، منجر شده كه جهت پخش و ارتباط با ماهواره مورد استفاده قرار مي‌گيرد همينطور با مطالعه در انتقال تصوير در فركانس 7 و 2 گيگاهرتز كه با تكنولوژي زمان يشرفت مي‌كند در آينده باعث بهتر شدن ارتباطات راديوئي خواهند شد. 

بايد توجه كرد كه فعاليت راديوآماتورها فقط به مسائل فني محدود نمي‌شود بلكه خيلي از راديوآماتورها علاقه چنداني به ساخت وسائل مخابراتي ندارند بلكه علاقه دارند با شخص ديگري در كشور خود و يا در كشور ديگري ارتباط برقرار كنند تا از تجربيات شغلي و زندگي او استفاده كرده و يا گاهي فقط صرفا جهت گذراندن وقت با راديوآماتور كشور ديگر تماس برقرار مي‌نمايد. 

در اكثر اوقات راديوآماتور براي احترام و يا علاقه خودشان كه بتوانند بهتر و راحتتر با يك راديوآماتور كشور ديگر در باره او يا در باره تجربيات او صحبت كنند اقدام به يادگيري زبان همديگر مي‌كنند چه به صورت كامل يا محدود. 

همينطور علاقمند به دانستن موقعيت محل زندگي از جمله كشور و شهر آماتورهاي ديگر، آب و هوا و آداب و رسوم ملل مختلف مي‌باشند. حتي در بعضي مواقع مثلا يك پزشك در باره تجربيات پزشكي خود و يا يك كشاورز مجارستاني با يك كشاورز آرژانتيني در باره هرس درخت سيب يا پرورش دام و طيور اطلاعات ردو بدل مي‌كنند. 


راديوآماتورها در مواقع ضروري بلحاظ اينكه خود داراي وسائل و تجهيزات مخابراتي هستند ميتوانند در مواقع اضطراري مانند زلزله، سيل و طوفان به كمك همشهري يا هموطنان خود شتافته و با برقراري شبكه مخابراتي موقت براي درخواست كمك و يا هماهنگي با گروه‌هاي كمكرساني آنان را ياري دهند. در اكثر كشورهاي جهان راديوآماتورها بصورت داوطلب با شهرداري‌هاي شهر خودشان ارتباط دارند و در مواقعي كه شهرداري احتياج به برقراري ارتباط ضروري خارج ار شبكه عمومي دارد، يا وقتي كه شبكه عمومي از كارافتاده از اين افراد با تجربه استفاده مي‌شود و در مقابل شهرداري‌ها با اطلاع از اينكه اين افراد در مواقع ضروري به كمك آنها خواهند آمد محلي را براي تشكيل جلسات، نمايشگاه و يا محل ايستگاه راديوآماتوري و يا حتي در مواقعي كه امكان داشته باشد تجهيزاتي را در اختيار آنها مي‌گذارند و در مقابل اين راديوآماتورها با ترتيب دادن جلسات و دادن آموزش كمكرساني به قدري از اهميت بالايي برخوردار است كه هر ساله در دنيا راديوآماتورها يك مسابقه در يك روز معين برگزار مي‌كنند و كليه آنها با دستگاه‌هاي خود در خارج از شهرها يا در نقاط دور افتاده اقدام به تبادل پيغام مي‌نمايند و به راديوآماتورهائي كه بتوانند در مدت 10 ساعت از 24 ساعت با ساده‌ترين وسيله مخابراتي بدون استفاده از سيستم برق شهري بيشترين پيغامها را به دورترين نقاط مخابره كنند جوائزي داده مي‌شود. در اين روز صدها هزار راديوآماتور به خارج از شهرها مي‌روند و با استفاده از وسايل ساده از قبيل بيسيم دستي و ثابت و با كمك وسايل حمل‌ونقل از قبيل موتور سيكلت و حتي دوچرخه، بالن، و غيره به مبادله پيغام مي‌پردازند و انجمن‌هاي راديوآماتوري هم با امكانات خودشان با انجمن‌هاي ديگر و افراد راديوآماتور ارتباط برقرار مي‌كنند تا هم افراد در اين نوع ارتباطات اضطراري آموزش‌هاي لازم را ببينند و هم به نواقص تجهيزات و يا نقاط كور ارتباطي منطقه خودشان پي‌ببرند. 

اين آموزش‌ها اضطراري به خوبي در سال 1964 در زلزله آلاسكا و چند سال بعد زلزله مكزيكوسيتي مشهود بود و فعاليت كمك‌رساني راديوآماتورها به قدري چشمگير بود كه رئيس جمهور آمريكا و همچنين رئيس جمهور مكزيك گروه راديوآماتورهايي كه از كشورهاي خارج براي برقراري ارتباط جهت كمك‌رساني جمع شده بودند را مورد تشويق قراردادند. 

در سال 1959 براي اولين بار از ضربان خانم بيماري از يك كشتي در اقيانوس كبير كه عازم آمريكا بود بوسيله يك راديوآماتور ايتاليائي كه تصادفاً در كشتي بود با يك راديوآماتور در كشور كانادا به صورت رله اطلاعات را به راديوآماتور در شهر شيكاكو ارسال كرده و پس از بررسي دستور درمان براي دكتر كشتي ارسال مي‌شود جالب توجه است كه همين عمل ارسال اطلاعات بزشكي ضربان قلب يا اطلاعات مغزي را براي آزمايش و بهره‌بردراي از يك آمبولانس در حال حركت در لوسآنجلس به وسيله ماهواره راديوآماتوري اسكار 5 به يك بيمارستان در كشور آلمان ارسال مي‌دارند و بدين وسيله راديوآماتورها توانستند از ماهواره اسكار 5 جهت پيدا كردن موقعيت كسي كه در يك مكان دور افتاده احتياج به كمك دارد استفاده كنند از اين نمونه فعاليت‌هاي انساني ميتوان هزاران نمونه نام برد كه در اين زمان نمي‌گنجد. 

تلفن‌هاي همراه امروزه نتيجه تجربيات برقراري ارتباط شبكه‌هاي رله در بلندي‌ها و يا قله‌ها با بيسيم‌هاي دستي راديوآماتورها كه از طريق اين رله‌ها متصل به يك يا چند خط تلفن بودند و با محل كار يا خانه خودشان ارتباط برقرار مي‌كردند مي‌باشد. درآمريكاراديوآماتورها با دريافت مجوز نصب اين رله‌ها بايد يك كانال در اختيار پليس مبارزه با مواد مخدر جهت برقراري ارتباط بگذارند كه به اين وسيله پليس بدون پرداخت مبلغي، صاحب يك شبكه سراسري مي‌شود. امروزه با پيشرفت وسايل و امكانات مخابراتي راديوآماتوري از اين رله‌ها براي كارهاي اضطراري مانند درخواست آمبولانس جهت تصادفات در جاده‌ها يا در مواقع گردباد و طوفان استفاده مي‌شود و درمواقع عادي از اين رله‌ها براي ردوبدول كردن پيغامهاي دوستي و آموزشي توسط راديوآماتور استفاده مي‌شود. يكي از اهداف راديوآماتوري تربيت اپراتور راديوآماتوري مي‌باشد كه حتي امروزه با پيشرفت ارتباطات در كشتي‌ها و هواپيماها به خصوص در سفارتخانه‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد. به خاطر داريد كه چند ماه پيش در اثر غرق زير دريايي شوروي سابق تنها ارتباط با افراد گرفتار شده قبل از مرگ در اين زيردريائي به وسيله ارتباط تلگرافي مورس با زدن علائم مورس به بدنه اين زير دريائي انجام شد. 

سالانه راديوآماتورها مسابقه‌هايي برگزار مي‌كنند كه باعث مي‌شود آنان در امر ارسال پيغام‌ها با استفاده از تكنولوژي جديد ورزيده شوند. اين مسابقات از طرف آماتورهاي كشورهاي مختلف و انجمن‌هاي راديوآماتوري به صورت‌هاي مختلف با جائزه‌هاي نفيس ترتيب داده مي‌شود. مثلا راديوآماتورهاي كشور ژاپن در آخرين هفته روز تعطيلي فصل پائيز مسابقه‌اي دارند كه هر ساله صدها راديو راديوآماتور در سراسر جهان در آن شركت مي‌كنند. در اين مسابقه فردي كه بتواند بالاترين امتياز را بدست بياورد از كشور ژاپن يك ايستگاه كامل ارتباطي شامل گيرنده، فرستنده، آنتن و كامپيوتر با مقدار زيادي ملزومات دريافت مي‌كند. آماتوري كه بتواند با آماتورهاي خارج از قاره آسيا ارتباط برقرار كند براي هر ارتباط 3 امتياز دريافت و اگر سن راديوآماتوري كه با آن تماس گرفته از 70 سال بيشتر ويا از 13 سال كمتر باشد 6 امتياز دريافت مي‌كند و هرچه با كشورهاي بيشتري ارتباط برقرار نمايند امتياز بيشتر بدست مي‌آورند و اگر همين كار را در باندهاي ديگر راديوآماتوري انجام بدهد امتيازهاي ديگري خواهند گرفت. يا مسابقه‌اي كه كشور اوكراين هر ساله ترتيب مي‌دهد مي‌بايد يك پيغام سه حرفي را به يك ايستگاه ديگر مخابره كنند و راديوآماتوري كه بتواند تعداد زيادي از اين پيغام‌ها را دريافت و مخابره كند امتياز بيشتري بدست مي‌آورد. نوع ديگر اين مسابقه‌ها بدين صورت است كه راديوآماتوري كه بتواند با قدرت كم با تعداد زيادي راديو آماتوري كه آنها هم با قدرت كم كار مي‌كنند در خارج از قاره خودشان تماس برقرار كند و بالاترين امتياز را بياورد جوائزي اهدا ميشود در بعضي كشورها مسابقاتي كه در اصطلاح به آن خرگوش و روباه مي‌گويند برگزار مي‌شود. و به اين صورت است كه فرستنده ضعيفي را در گوشه‌اي از محدوده وسيع پنهان نموده وآماتورها بايد با گيرنده‌هاي ساخت خود مكان دقيق آن را مشخص نمايند و به نفرات برگزيده كه در مدت زمان كمتري بتوانند موفق به اين عمل شوند جوائزي اهدا مي‌شود و اهميت آن در اين است كه آماتورها براي پيداكردن سريعتر محل فرستنده كم قدرت بايد با اتكا به تجربيات خود و ساخت گيرنده‌هاي حساس و نيز آنتن‌هاي جهتي دقيق محل آن را بيابند. 

از طرف ديگر اكثر كشورها مانند ايتاليا، كره، برزيل و حتي تبت براي اينكه راديوآماتورها با راديوآماتورهاي آن كشورها ارتباط برقرار كنند گواهينامه‌ها و يا جوائزي اهدا ميدكنند. مثلاً آماتوري كه بتواند دو ارتباط با 10 ايالت مجارستان برقرار كند يك گواهينامه دريافت مي‌كند و اگر اين تعداد به 15 ايالت برسد يك گواهينامه ديگر برقرار مي‌كند. كشور رماني گواهينامه به صورت مدال به رنگ طلا و نقره و برنز مي‌دهد. يكي از اين گواهينامه‌ها از طرف كميته‌اي براي آماتوري كه بتواند با 100 كشور ارتباط برقرار كند صادر مي‌شود كه اين گواهينامه افتخار زيادي براي هر آماتور مي‌باشد. در فن و تكنولوژي راديوآماتوري داشتن اين گواهينامه مانند دريافت جايزه اسكار مي‌باشد و افتخار يك راديوآماتور در اين است كه به بالاترين حد از نظر تكنولوژي در سخت‌افزار و نرم افرار نائل شود.


 • تاریخ ارسال : پنج شنبه 7 آذر 1392 ساعت: 10:54
 • نویسنده :

می پسندم نمی پسندم
نظرات()
برچسب ها : ,,

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلببرای دیدن نظرات بیشتر روی شماره صفحات در زیر کلیک کنید

نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:ورود کاربران

ورود کاربران

  نام کاربری
  رمز عبور

  » رمز عبور را فراموش کردم ؟
  عضويت سريع

  عضويت سريع

   نام کاربری
   رمز عبور
   تکرار رمز
   ایمیل
   کد تصویری
   پشتيباني آنلاين

   پشتيباني آنلاين

    پشتيباني آنلاين
    آمار

    آمار

     آمار مطالب آمار مطالب
     کل مطالب کل مطالب : 673
     کل نظرات کل نظرات : 119
     آمار کاربران آمار کاربران
     افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
     تعداد اعضا تعداد اعضا : 89

     آمار بازدیدآمار بازدید
     بازدید امروز بازدید امروز : 3703
     بازدید دیروز بازدید دیروز : 2168
     ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 370
     ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 217
     آي پي امروز آي پي امروز : 1234
     آي پي ديروز آي پي ديروز : 723
     بازدید هفته بازدید هفته : 21220
     بازدید ماه بازدید ماه : 29831
     بازدید سال بازدید سال : 1136261
     بازدید کلی بازدید کلی : 1325630

     اطلاعات شما اطلاعات شما
     آی پی آی پی : 18.206.12.157
     مرورگر مرورگر :
     سیستم عامل سیستم عامل :
     تاریخ امروز امروز :
     خبرنامه

     خبرنامه

      براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود      آخرین نطرات کاربران

      آخرین نطرات کاربران

       AECAEC - درود
       استاد ممنون خیلی خوب و عالی - 1400/10/23
       پرویز مهرزادپرویز مهرزاد - سلام درود جناب عبداحق عزیز بسیار خوشحالم که وب سایت شما با مطالب مفید وعالی فعال شده است.
       پاسخ:باسلام و تشکر از لطف و مرحمت شما دوست عزیز و گرامی - 1400/8/28
       پرویز مهرزادپرویز مهرزاد - سلام ودرود استاد عبدالحق عزیز بسیار خوشحالم که سایت جنابعالی بامطالب جدید وعالی دوباره فعلیتش را شروع نموده است.
       پاسخ:با سلام تذکر بجا و بموقعی بود بسیار متشکرم - 1400/8/28
       ایزدیایزدی - یه مشکلی داره این طرح. کل سلف ها با هم 12. 7 میکرو میشه که با خازن 270 پیکو، فرکانس مرکزی فیلتر 2.7 مگا هرتز می شه. کمترین سلف هم (0.1 میکرو) با همون خازن 270 پیکو 30 مگاهرتز رو رد می کنه. بنا بر این نیازی به خازن های دیگه نیست. دوستان دیگه نظرشون چیه.
       پاسخ:باسلام و تشکر کل خازن ها و سلفها برای فرکانس 1800کیلو که ابتدای باند رادیو اماتوری است کم است و بسختی تنظیم می شود اما برای 3500 بله زیاد است - 1399/8/24
       هومنهومن - سلام .علت استقبال نکردن در خور توجه همین نا واردیست .این مطلب بسیار گنگ و پر از اشتباه هست
       پاسخ: سلام بنده هم ضمن تائید نظر شما درخواست می کنم مطلب کامل تر و بهتر و درست تر را بفرمائید بنده بنام خودتان درج و منتشر نمایم
       پاسخ:https://t.me/joinchat/AAAAAEJj30AwLGIyi_UQ3g مدارات لامپی - 1396/12/17
       علیعلی - سلام شما مکتبی و انقلابی هستید درسته ؟
       پاسخ: سلام بهیچ عنوان و تقریبا هیچ جائی من چنین ادعائی نکرده ام اما این همه شهید و زخمی و جانباز و اسیر و زحمت و فعالیت برای حفظ انقلاب و سرزمین عزیزمان ایران خیلی حرام لقه گی و بی اصل و نصبی می خواهد که چشم خودرا ببندیم و از این اب و خاک حمایت و به این مردم عشق نورزیم حالا شما اسم انرا هرچه دوست دارید بگذارید نظرتان محترم است - 1396/12/17
       هومنهومن - سلام
       بنده یکی از علاقمندان لامپ هستم . و 10 سال اخیر را بر روی مدارات لامپی کار کردم .با سرچ اینجا را پیدا کردم .می خواستم ببینم در زمینه مخابرات فعالیت لامپی در ایران هست ؟
       این مطلب راجب لامپ واقعا توجه مخاطب علاقمند را جلب می کند ؟
       من فکر می کنم نویسنده اصلا راجب لامپ حس خوبی ندارد .عذر خواهی می کنم
       پاسخ:سلام دوست عزیز از صراحت و فصاحت بیان شما خوشحالم مطلبتان راجع به نویسنده مطلب لامپ کمی کم لطفی و شاید سخت گیری در بر دارد نویسنده مطلب استاد عاملی بزرگ رادیو اماتوری ایران هستند و مطلب را بی اندازه ساده و اسان گفتند چون اکثر جوانها از لامپ و ولتاژ کار ان وحشت داشته و تقریبا هیچ نمی دانند اما ظاهرا شما در مورد لامپ مطلع و ازموده هستید لذا برخود نگیرید شما هم اگر در مورد لامپ و یا مطالب استاد عاملی نقد و نظری دارید بسیار خوشحال می شوم مکتوب بفرمایید تا در همان بخش یا در بخش جدید بنام خودتان منتشر شود
       پاسخ:https://t.me/joinchat/AAAAAEJj30AwLGIyi_UQ3g - 1396/12/16
       سعیدیسعیدی - سلام استاد بنده بی جواب ماندم
       پاسخ:با سلام و پوزش از تاخیر طبق تجربه دوستان این مدار به دلیل نامرغوب بودن قطعات نو موجود در بازار معمولا در ابتدا کار نمی کند لذا بتوصیه استاد عاملی بهنر است از قطعات اوراقی رادیو و ضبط ها استفاده شود قطعات معمولا در گیر این رادیو ابتدا ای سی سویچ یا کلید زنی است که یک مدل خاصش برای مدار مناسب است و مدلهای دیگر فرکانس کار و ولتاژشان مناسب نیست درمورد ای سی مدولاتور و دمدولاتور 3028 این ای سی هم بشدت مورد شک و شبهه است در موردی باتعویض 5 عدد ای سی دو عدد که بهتر بود در مدار بکار گرفته شد لذا بهترین روش استفاده از مرحله مرحله و گام بگام کار کردن رادیو است ضمن انکه اگر فرستنده کار بیفتد گیرنده هم کار خواهد کرد و بالعکس لذا شما می توانید مدار را از میکروفون در حالت فرستنده یا بلندگو در حالت گیرنده شروع نمایید و اگر مسیر سیگنال جدا باشد در نقشه شما می توانید از تقویت صدا شروع کرده و به دمدولاتور رفته و سپس به فیلتر و بعد میکسر وی اف او و در اخر به فیلتر تنظیم باند بروید و حد اکثر سیگنال و حساسیت را بدست اورید پس فیلتر های رادیویی یا بقول شما توکو ها قسمت اخر تنظیم و تعقیب مدارتان است اگر شد برای اطلاع شما و سایر دوستان مدار را در حالت گیرنده و فرستنده جدا اراعه خواهم داد یا با رنگ مسیر سیگنال را جدا می کنم که راحت تر باشد اگر شما عضو تلگرام هستید در یکی از گروه های رادیو اماتوری بیایید و مستقیما با دوستان سازنده و استفاده کننده رادیو تماس گرفته راهنمایی شوید اگر نه ادرس ایمیلتان را بدهید تا راهنمای مونتاژ را برایتان بفرستم
       پاسخ:http://py2ohh.w2c.com.br/trx/ararinhamontagem/montandoararinha.htm
       راحل مونتاژ و تست مدار است - 1396/11/5
       سعیدیسعیدی - با سلام خدمت استاد بزرگوارم
       استاد بنده برزیلی رو ساختم ولی نتونستم موفق بشم صدایی دریافت نکردم توکو هارو هم که میچرخونم انگار بی اثر هست .امکان داره این سه تا آیسی مورد داشته باشن؟ از ایران میکرو خریدم
       ممنون میشم راهنمایی بکنید
       پاسخ: سلام خیلی از دوستان برای ای سی ها سوکت گذاشتند چون معمولا بار اول مدار کار نمی کند و این ای سی ها بدلایل مختلف مشکل دارند
       پاسخ: ضمنا شما کدام شهر هستید و اگر علاقمندید با گروههای تلگرامی کار کنید یا ایمیلتونو بفرمایید کمی توضیحات بفرستم - 1396/9/10
       سعید سعید - با سلام استاد
       تو مدار برزیلی یه رله داریم این کارش چیه ؟ مثلا اگر رله فعال بشه چی میشه؟ یه کلید جا گذاری شده براش .
       تو قسمت ورودی موج vfo به 7358 یه cwkeyزده به پایه 3 همین آیسی برای چیه؟
       ce keyسرچ کردم کلید مورس آمد میشه توضیح بفرمایید ممنون میشم .
       پاسخ:با سلام هنگام فشردن کلید PTT روی میکروفون پایه دوم سیم پیچ رله موجود در مدار زمین شده و سر دیگر این رله به مثبت باطری وصل است باعث عملکرد رله شده و لذا دوکنتاکت ان عمل کرده یکی ورودی گیرنده را بزمین وصل می کند تا امواج فرستنده وارد گیرنده نشده و اسیب نرسانند کنتاکت دیگر رله هم ولتاژ مثبت تغذیه را که در حالت معمولی به خط مثبت گیرنده وصل است قطع و خط مثبت فرستنده را فعال می کند +tx cw key بله کلید مورس است که برای کاردر حالت مورس مولد موج جدا داشته که بجای میکروفون کار کرده و سیگنال را ارسال می کند - 1396/4/26

       درباره ما

        به وب سایت من خوش امدید در این مقوله علاقمندم اطلاعاتی از رادیو اماتوری که در ذهن داشته و در حال پاک شدن هستند را یادآوری و بهمراه عکس و مطلب جهت اطلاع علاقمندان درج و در این زمینه هر گونه همکاری و اعلام نظر و بیان ایرادات مزید بر منت خواهد بود.

       کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به *** خاطرات راديو آماتوري *** بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.
       قالب طراحی شده توسط: تک دیزاین و سئو و ترجمه شده و انتشار توسط: قالب گراف